Gençlerbirliği’nin genç oyuncusu Cengizhan Akgün: “Ben bitti demeden bitmez!”

0

Gençlerbirliği altyapısından yetişen Cengizhan Akgün, kupada önce Diyarbekirspor’a 90+1’de attığı golle turu getirdi. 20 yaşındaki genç futbolcu, Hatayspor karşısında da 90+3’te attığı kritik golle, rövanş maçı öncesi avantaj kazandırdı.

Ziraat Türkiye Kupası 5. tur ilk maçında Gençlerbirliği, Hatayspor’u 2-1 yendi. Ostim Stadı’nda oynanan mücadelede kırmızı-karaların golleri Matei ve Cengizhan Akgün’den geldi.

Türk futboluna kazandırdığı yıldız isimlerle dikkati çeken Gençlerbirliği, altyapıdan yetiştirdiği 20 yaşındaki Cengizhan’ın 90+3’teki golüyle rövanş için avantaj sağladı.

A takım hayaliydi

Maçtan sonra duygu ve düşüncelerini sorduğumuz genç futbolcu, “Her altyapı oyuncusunun hayali bir gün A takım formasını giyebilmek ve başarılı olabilmektir. Bana da 3 kupa maçımızda Gençlerbirliği forması giymek nasip oldu. Erkan hocama bana bu şansı verdiği için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Mücadelenin son saniyelerinde yaptığı sihirli dokunuşla skoru değiştiren Cengizhan, “Gol atmak güzel bir şey; hele ki maçta son dakikalarda gol atıp galip gelmek çok daha güzel bir şey. Gol atmaktan öte galibiyet, Gençlerbirliği’nin başarısı beni daha mutlu ediyor. İki golümde de büyük katkısı olan Matei’ye de ayrıca teşekkür etmem gerek” diye konuştu.

Hocalara teşekkür

Takımda herkesin kendisine çok destek olduğunu ifade eden Cengizhan, şöyle konuştu: “Abilerimden çok şey öğreniyorum, sürekli onları gözlemliyorum. Altyapıdan itibaren başta Avni Okumuş hocam olmak üzere bir çok kişinin üzerimde emeği var. Şimdi de Erkan hoca sürekli gelişmem için tavsiyelerde bulunuyor. A takımda olmak başlı başına şans ama böylesine aile ortamı bulunan bir takımda, Gençlerbirliği’nde olmak daha büyük şans. Bu şansı değerlendirmek için çok çalışıp A takımın değişilmez oyuncusu olmak en büyük hayalim.”

Alkışlanan fotoğraf

20 yaşındaki Genç futbolcu daha önce yine kupada oynanan Diyarbekirspor maçında 90+1’de attığı gol ile dikkati çekmiş, maç sonrasında 37 yaşındaki Selçuk Şahin ile sarıldığı fotoğraf ise büyük beğeni toplamıştı.
Cengizhan, Hatay maçının ardından taraftarlara galibiyet üçlüsü çektirdi.

Orhan Kemal Erkılıç – Milliyet Ankara

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here