Mete Serbes Yazdı:”Başlangıç”

0

Başlangıç..

Adana Demirspor uzunca bir süredir içinde bulunduğu girdaptan kurtularak, Murat SANCAK başkanlığında yeni bir yönetim ile yola koyuldu. Kentin bütün dinamiklerini harekete geçiren bu adım ile birlikte Adana Demirspor taraftarları da rahat bir nefes alarak umutlarını tazeledi.

Türkiye’de birçok kulübün maddi sıkıntılar yaşadığı bilinmekte. Adana Demirspor’da uzunca bir süredir bu sıkıntılar ile boğuşmaktaydı. Yeni yönetimin maddi sıkıntılara yönelik yapmış olduğu açıklamalar ve adımlar, camianın rahat bir nefes almasını sağladı. Demirspor’a harcadığı her kuruşu hibe edeceğini belirten Murat SANCAK şimdiden taraftarın gönlünde farklı bir yer edinmiş gözüküyor.

Adana Demirspor yönetimi yapmış olduğu transferler ile hedeflerinin Süperlig olduğunu belli etti. Taraftarın da isteklerine kayıtsız kalmayarak, Pote’yi tekrar Adana Demirspor’a getirmeyi başardılar.

Ligin ilk maçında Karabükspor’u deplasmanda 0-1 yenen Adana Demirspor’da futbolcuların performansı genel olarak beğenilmiş olsada, birbirlerine uyum sağlamaları için zamana ihtiyaçları olduğu da bir gerçek.

Takımın kaptanlık bandını takan Galip GÜZEL, sahada ağır başlılığı ve ağabeyliği ile kaptanlığı hakettiğini gösterdi. Maçın tek golünü atan Galip GÜZEL, bu golü yeni doğan çocuğuna hediye etti.

Adana Demirspor taraftarları, Karabük’te kendilerine ayrılan tribünü doldurarak şampiyonluğa inandıklarını gösterdiler. 90 dakika boyunca takımlarına müthiş destek olarak 0-1 lik galibiyette önemli pay sahibi oldular.

Maçtan önce Demirspor tribün lideri Göksel TEL, tribünde bir açıklama yaparak, Karabükspor’un zor durumda olduğunu, aynı zorluklardan kendilerinin de geçtiğini, geçmişin unutulmaması gerektiğini ve bunların düşünülerek hareket edilmesini belirtti. Bu konuşma sosyal medyada farklı takım taraftarları tarafından da paylaşılarak, Demirspor taraftarının yine örnek bir davranış sergiledikleri yorumunda bulundular.

Bütün kentin Adana Demirspor için tek yürek olduğu gerçeği de göz önüne alındığında, hem takım hem taraftar bazında lige ses getirecekleri aşikar..

Mete SERBES

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here