Gaziantep’te Futbolun Mimarı, Adil Konukoğlu!

0

Bir önceki yazımda Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü’nün yeni sezondaki geleceği hakkında bir şeyler karalamıştım. Bu takımı ele alırken başkan Adil Konukoğlu’nu konuşmamak ayıp olur.

Konukoğlu ailesi Gaziantep için ne kadar büyük bir şans ise Adil Konukoğlu da Gazişehir için o kadar büyük bir şans gibi duruyor. Gaziantep şehrine yaptığı maddi, manevi destekle genç yaşlı herkesin sevgisini kazanan Adil Konukoğlu, Gazişehir Kulübü’nün başına geçerek şehrin futboldaki başarı açlığını da kapatmak adına önemli bir adım attı.

Geçtiğimiz sezon itibariyle adı Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü olarak değiştirilen ve Konukoğlu yönetiminde ilk sezonuna adım atan takım, sıfırdan kurulan kadrosuyla ligde Play-Off finali oynama başarısı gösterdi. Tabi ki bu başarıda teknik ekip ve oyuncuların katkıları çok büyük olsada, sezon öncesi kesenin ağzını açan ve her türlü desteği esirgemeyen Başkan Adil Konukoğlu ve yönetiminin emekleri yadsınamaz derecede önem arz etti.

İlk sezon yapılanmasıyla ligde Play-Off finalini zorlayan takımın oturmuş bir yönetim anlayışıyla yeni sezonda daha büyük başarılar yakalaması mucize olmaz herhalde. Yönetimsel anlamda birçok takımın zorluklar çektiği 1. Lig’de, Adil Konukoğlu ve ekibinin başarı grafiği her geçen hafta üst seviyelere çıkmakta ve bunları da yapılan transferler ve oyunculara zamanında ödenen maaş vb. olaylarla gözlemlemekteyiz.

İş hayatındaki başarıları futbol kulübü yöneticiliği vasfıyla yönettiği kulübe de yansıtmayı başaran bu önemli isim ile umarım ki Gaziantep şehri özlediği başarılara kısa sürede ulaşacaktır. Her şeyin gönüllerince olması dileğiyle…

Sevgi ve saygıyla…

ERDENER KARATAŞ

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here