Süper Lig Yolu

Elazığspor teknik direktörü Orhan Kaynak’tan Humam Tarık ve tranfer değerlendirmesi

Elazığspor teknik direktörü Orhan Kaynak’tan Humam Tarık ve tranfer değerlendirmesi
5 Okunma
04 Temmuz 2018 - 18:33

Elazığspor Teknik Direktörü Orhan Kaynak transfer, 1. Etap Kamp Çalışmaları ve transferinden vazgeçilen Humam Tarık konusunda konuştu.

Yeni sezon hazırlıklarını kendi ilinde sürdüren Elazığspor’da Teknik Direktör Orhan Kaynak, Humam Tarık konusunda olumsuz bir rapor vermediğini belirterek, transferin mali konulardan dolayı gerçekleşmediğini açıkladı.

29 Haziran’da 1.Etap Kampı’na başlayan Elazığspor’da Teknik Direktör Orhan Kaynak kamp ve transfer çalışmalarını değerlendirdi.

Transfer çalışmalarının biraz ağırdan gittiğini kabul eden ancak Elazığspor’un mali durumu nedeniyle maliyeti düşük iyi oyuncuları takıma kazandırmayı amaçladıkları için böyle bir politika izlediklerine vurgu yapan genç teknik adam koşan mücadele eden yarışmacı bir kadro kurulacağından kimsenin şüphesi olmamasını söyledi.

Humam Tarık konusuna da açıklık getiren Teknik Direktör Kaynak geçen sezon denenmek için antrenmana çıkan bu oyuncunun tüm ısrarlara rağmen idmana çıkmadığını ve görmedikleri bir futbolcu içinde yorum yapmayacaklarını belirtti. Iraklı Oyuncu konusunda yönetime olumsuz rapor vermediğini mali konularda anlaşma sağlanamadığını ifade eden Kaynak’ın açıklamalarından satır başları şöyle.

“ELAZIĞSPOR’A PARA İÇİN GÖNÜLLÜ GELEN FUTBOLCU İSTİYORUZ”

“1.Etap Kampımızı Elazığ’da yapmamızın bir avantajı hem tesislerimize hem de Elazığ’a alışma adına, havasına ve iklimine alışmak için önemli. Bunun yanında transfer çalışmalarımı devam ediyor. Birçok oyuncuda bakıyoruz. Altyapımız içinde oyuncular bakıyoruz. Altyapımıza iki tane oyuncu kazandırdık.

Şuanda devam etmesini istediğimiz. Yabancı oyuncular geliyor. Bulgaristan Süper Ligi’nde oynamış oyuncular bile denemeye geliyor. Biz hep şunu söyledik. Elazığspor’a para için değil, birazda Elazığspor’a gönüllü gelmesini istediğimiz oyuncuları kazanmaya çalışıyoruz. Bu manada biraz yavaş gidiyor gözüküyor olabiliriz ama mutlaka istenilen, yarışmacı bir kadro kurulacaktır. Bunun yanında ligde oynayan ve oyun anlayışımızı benimseyen bir takımı Elazığspor taraftarımıza izlettireceğimize inanıyoruz. Bun inançla burada varız.

“2. ETAP KAMPIMIZIN TARİHİ VE YERİ NET DEĞİL”

“Tabiki 2.Etap Kampı’nda hazırlık maçları oynayacağız. Henüz daha kesinleşmedi. Oradaki maç programlarımızda oyuncularımıza düşüncelerimizi yansıtacağız. Onlarda bizim düşüncelerimize paralel performans karşılığı verirlerse yeni sezona hazır hale geleceğiz. Minimum 6 hazırlık maçı oynamayı düşünüyoruz. 2.Etap Kampımızın tarihini ve yerini tam netleştirmediğimiz için burada ayrılış tarihimizi belirleyemedik. Ama yarına kadar belli olur. Burada önemli olan mevcut kadromuzun çalışmasını ve performanslarını arttırarak devam ettirmek.

Yeni transferlerin en azından 1.Etap Kampı’na katılmaları bizim açımızdan çok mutlu eder bizi. Tüm takımlar 25 kişilik kadrosuyla sezona hazırlanıyorlar. Bizim maalesef kulübün şartlarından dolayı bunu da anlayışla karşılıyoruz. Kulübün önündeki engelleri de biliyoruz. Biz en düşük maliyetli ve en iyi oyuncuları toplamaya çalışacağız. İyi olmalarının yanında karakterli olmaları da bize katkı sağlayacaktır.”

“AYMEN SOUDA VE BURHAN BAHADIR DIŞINDA DİĞERLERİNİ GÖNDERDİK”

“Bizim seviyemizde olmayan oyuncuları gönderdik. Almanya’dan Burhan Bahadır diye bir kardeşimiz bizimle devam ediyor. Onu hazırlık maçlarında da görmek istiyoruz.

Tunuslu Aymen Souda var. Bizimle beraber olacak. Görüştüğümüz, sıcakta tuttuğumuz, kulüplerinden ayrılmasını beklediğimiz oyuncular var. Hem 1.Lig’den ve hem Süper Lig’den. Tabi ki bizim şartlarımıza uymasa da, üst ligden veya buraya gelmek isteyen oyuncular içinde başkanımız fedakârlık yapacağını söyledi zaten.

İş oraya geldiği zaman bitireceğimiz oyuncular var. Burada tabi ki Tatos ve Elmar gibi kaliteli oyuncularımız var. En azından alacağımız diğer yabancılarda çünkü 5 yabancı oyuncuyla oynayacağız. En azından onların ayarında olmaları gerekiyor ki biz iyi takım olalım. Birlikte hareket edip, düşünen, bir takım yaratalım.”

“HUMAM TARIK KONUSUNDA OLUMSUZ RAPOR VERMEDİM”

“HumamTarık geçen sene devre arasında denenmeye çıkmış bir oyuncu. Onun doğrultusunda anlaşmak istenmiş ama kontrantındaki sıkıntılarında dolayı her alde anlaşılamamış. O zaman ki şartlarında şuanda buraya geldi. Pazarlık yapıldı. Olumsuz bir şey söylemiş olsaydım pazarlık yapılmazdı. Ekonomik rakamlarda her alde anlaşamadılar. Kesinlikle alınsın veya alınmasın diye bir rapor vermedim. Ama kulübün mali şartlarından dolayı transferinden vazgeçildi diye biliyorum.

Devre arasında antrenmana çıkıp performansını gören hocalar vardı. Bizde şunu dedik kendisine madem ‘devre arasında antrenmana çıkabilmişse, şuanda da bir çıksın. Bizimle oynasın, bizde görelim. Bizde ona göre karar verelim.’ dedik. Ama her halde onu kabul etmedi. O zamanda Elazığspor için geldi şimdide Elazığspor için geldi. Bizim için gelmedi. Durum bu. Kendisini görme imkânımız olmadı. Benim için her oyuncu önemli. Elazığspor’a katılan her oyuncu değerli bizim için. Bizde Elazığspor’un çalışanıyız sonuçta. Amacımız Elazığspor’u başarılı bir yere taşımak. Doğru işler yapabilme adına hep beraber karar veriyoruz ekibimle beraber.”

(El-aziz)

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tasarım ve Kodlama Janti Ajans tarafından yapılmıştır. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz içerik kopyalanamaz.