Yalçın Koşukavak’tan Çok Önemli Açıklamalar

0

İstanbulspor teknik direktörü Yalçın Koşukavak, NTV radyoda yayınlanan Anadolu’da Futbol programına konuk olarak çok önemli açıklamalarda bulundu.

Ligin lideri Ümraniyespor’u galip ettikleri maçla ilgili konuşan Yalçın Koşukavak, ”Ümraniyespor, şuan lider olan çok da iyi bir teknik direktöre sahip kaliteli bir ekip.Maçın ilk yarısı bizim adımıza çok zorlu geçti.Ofansif yönden Ümraniyespor ligin birçok ekibinden daha iyi.Fakat biz kendi açımızdan doğru analiz ve çalışmalarımızla Ümraniyespor’un bize neler yapabileceğini çok iyi biliyorduk.İkinci yarı doğru taktiksel dizilimle maçı kazanmasını bildik.Çok önemli bir galibiyetti bizim için” diye konuştu.

4’TE 4 YAPMAK ÖNEMLİ

Ligin ikinci yarısına 4’te4 yaparak başlamanın çok mutluluk verici olduğunu söyleyen Koşukavak, ”yeni kurulan bir ekip olduğumuz için ligin ilk yarısı beklenmedik puan kayıpları yaşadık.Buna rağmen devre arasına kötü bir noktada girmedik.İlk kez 4’te 4 yaptık.Dünkü galibiyetle beraber hedeflerimiz değişti.Artık tamamen yukarıların takımı olma yolunda hareket edeceğiz” dedi.

Taraftar ve şehir baskısı olmayan dingin bir kulüp olduklarının altını çizen başarılı teknik direktör, doğru oturmuş bir takım yapısı yarattıklarını söyledi.

Türk futbolu adına ‘SARIALİOĞLU’ soyadının çok önemli olduğuna vurgu yapan Yalçın Koşukavak şu ifadeleri kullandı:

”Birbirimize olan saygımız ve güvenimiz çerçevesinde aramızda çok güzel bir bağ oluştu.Tüm kontrelleri bana vererek takım planlaması ve transfer bütçesi gibi birçok şeyi aile gibi birlikte patlaştık.Bunun sonucunda da başarılar mutlaka gelecektir. İstikrar ancak bu şekilde gelebilir.Sarıailioğlu ailesi ne kendi gücünden ne de İstanbul Belediyesi’nin herhangi bir ilçe lokasyonunda hiçbi şekilde maddi destek almıyor.Bu zamanda bu kolay bir şey değil.Bu ekonomik baskıyı koca koca şehirler kaldıramazken bir ailenin İstanbulspor’u bu noktalara getirmesi çok kolay bir şey değil.”

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here