”Denizlispor Kime Emanet Edilmeli?”

0

Denizlispor, Reha Erginer ile yollarını ayırdıktan sonra hızlıca hoca arayışına girdi. Gündemdeki isimler ise bilindik.

Mesut Bakkal gelen teklifi başından kabul etmeyerek kapıları kapamış. Kulislerde dolaşan Metin Diyadin ismini anlamak ise gerçekten imkansız. Geçtiğimiz sezon Gaziantep Belediyespor ile bu sezon da Akın Çorap Giresunspor ile yaşadığı başarısızlıklar mı referans alınıyor bu düşüncede bilemiyorum. Bir diğer isim ise 3-4 sezondur takım çalıştırmayan tecrübeli Nurullah Sağlam ismi geçiyor.

Kanımca yönetimin, Denizlispor’u para kazanacak yer olarak gören isimlerden ziyade Denizlispor ile büyüyecek, hedefleri olan biri isme kulübü emanet etmesi gerekiyor. Yaş ortalaması genç denebilecek düzeyde olan kadroya, takımın üzerindeki ölü toprağını atmasını sağlayabilecek ve kısa sürede kadroyla uyumu sağlayacak genç, dinamik bir teknik direktör ve ekibi kulübü içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtarabilir ve taraftarın özlediği futbolu yeniden izletebilir.

Karar merciindeki isimler bilmeli ki bu kulübün sokağa atılacak ne bir lirası ne de harcayacak zamanı kaldı!

Zor durumlarda kritik kararlar almak liderlik kavramının önemli vasıflarındandır. Bu kulübün başkanı da artık sorumluluğu üstüne alıp, etki altında kalmadan kararını vermeli ve teknik direktör sorunun bir an önce çözmelidir…

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here