Süper Lig Yolu

Gaziantepspor Başkanı Huzeyfe Durmaz:”Ateşten gömleği giydik, enkazın içerisine girdik”

Gaziantepspor Başkanı Huzeyfe Durmaz:”Ateşten gömleği giydik, enkazın içerisine girdik”
8 Okunma
18 Ekim 2017 - 17:46

TFF 1.lig’de zor günler geçiren Gaziantepspor’un başkanı Huzeyfe Durmaz, zor bir zamanda göreve geldiklerini belirterek bu yola baş koyduklarını söyledi.

Yaşadıkları sıkıntıları dile getiren başkan Durmaz, “Gaziantepspor zor günler geçiriyor. Biz bu ateşten gömleği giydik. Bedenimizi, gövdemizi ben ve yönetim kurulu olarak buraya baş koyduk. Elimizi taşın altına koyduk. Elimizden geleni yapacağız. Bir enkaz devraldık. Enkazın içerisine girdik, boğulma derecesindeyiz. Giden futbolcuları geri getirmeye çalışıyoruz. Buraya geldiğimizde takımın elektriği, doğalgazı, suyu kesilmişti, yemek bile pişmiyordu. Ama bunların hepsini ben ve yönetim kurulu arkadaşlarımız yaptık. Burası çok büyük bir kulüptür. Bunu ne ben ve arkadaşlarımız düzeltemeyiz. Bu görev bütün şehrin insanına düşüyor. Ama biz bu kulübü eski günlerine geri getirmek için elimizden geleni Gaziantep halkı ile beraber yapacağız. Bütün Gaziantep halkını Rizespor maçına davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

BÜNYAMİN SÜRAL İLE YOLLARIMIZI AYIRDIK

Teknik direktör Bünyamin Süral ile ilgili bir soruyu yanıtlayan Durmaz, şöyle konuştu: “Bünyamin hocayla yollarımızı ayırdık. Yeni hocayla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor ancak net bir şey yok. Ergün Penbe hocamızın adı geçiyor. Kendisi de görüştüğümüz hocalarımızdan birisi ama başka isimlerle de görüşüyoruz. Rizespor maçına kadar hocamızı getirmiş olamayabiliriz belki ama netleştirmiş oluruz.”

İDDİALARI YALANLADI

Durmaz, geçen haftaki Balıkesirspor Baltok maçında deplasman masraflarının Balıkesirspor yöneticilerince karşılandığı yönündeki iddiaları da yalanlayarak, ispatlanması halinde görevi bırakmaya hazır olduğunu sözlerine ekledi.

100 MİLYONA YAKIN BORCUMUZ VAR

Gaziantepspor’un borcunu da açıklayan Durmaz, “Gaziantepspor’u tek kişiyle yahut 20 kişiyle biz bir şey yapamayız. Yönetemeyiz ve bu yükün altında kalırız, kaldıramayız. Ama biz öncülük yapalım. Bunu hep birlikte başaralım. Böyle olursa zor bir görev de değil başarılamayacak bir iş de değil. Ben kukla değilim. Aciz adam şikayet eder, akıllı adam iş yapar. Biz bu kulüpte iş yapmaya geldik. Ben geçmişi karalarsam elime ne geçecek? Geçmişte yapılan yolsuzluk varsa inceliyoruz. Gerekli işlemler yapılır. İbrahim Kızıl’ın kuklası dedikodusunu kabul etmiyorum. Mutlu Özpineci’nin yönetimindeydim ama seçilemedik. Futbolcuların aç olduğunu, yemeklerin kaynamadığını göründe bu göreve kendimi layık gördüm. Kendi adıma karar verdim ve bu gömleği giydim. Pişman da değilim. Bizim 100 milyona yakın borcumuz var. Gaziantep’in 2,5 milyon nüfusu var. Yakında bir kampanyamız olacak. Herkes 50-100 TL destek verirse bu borcun çoğu silinir. Biz de bunun için çalışıyoruz. Bütün Gazianteplilerin takımına sahip çıkması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

FİFA’DA BEKLEYEN 37 DOSYAMIZ VAR

Transfer yasağının kalkması için çalıştıklarını vurgulayan Durmaz, “Transfer yasağının kaldırılması için çalışıyoruz. Şu an transfer yasağı var ama bizim en büyük yara aldığımız konu FİFA olayı. Seçim süreci ve arada kimsenin takımla ilgilenmemesi sonucu yaşanan boşluk. Mevcut avukat arkadaş işi bıraktığını söyledi bıraktığı için de kendisine FİFA’dan gelen tüm dosyalar kendisine gelmiş ama hiç ilgilenmemiş. Biz geldikten sonra kulüp avukatı ile yeniden işe başladık bize yolladığı dosyada FİFA’da 37 tane dosyamız var. Biz geldik diye elimizde sihirli değnek var diye düşünülmemeli, hemen her şeyi çözeceğiz diye bir kanun yok. Adaylığım döneminde transfer yasağı olmadan bu işin yapılamayacağını anladım. 25 dosyayı bizzat kendim görüşerek transfer yasağını aştık. Gaziantep sevdalısıyım diye ortada dolaşanlar Hikmet Karaman’ı aramışlar ‘Seni şimdi çapulcular, dolandırıcılar arayacak sakın inanma’ demişler. Benim böyle bir beyanım yoktur. Antep’in en zengini de olsa 100 trilyonu aniden ortaya koyamaz. Bitmiş bir takım ama biz bunu yavaş yavaş çalışarak ligde tutmaya çalışacağız. Biz geldik her şeyi düzelteceğiz demeyeceğiz. Doğru ve net olalım. El birliği olmazsa biz buranın altından kalkamayız. Öyle bir şey olsa yönetim kurulu da oluşturmazdım kendim her şeyi yapardım” diye konuştu.

ŞAHIS KEFALETİ ÖDEDİM

Tesisin 6 aylık elektrik borcunun olduğunu belirten Durmaz, “Ben şahıs kefaletimi verdim. Ödeyemediğim zaman hapis cezası var, bu riski bile aldım. 4 aydan beri işçi maaşı ödenmiyordu bütçeyi ayarladık vereceğiz. Biz orada 40 kişiyi tespit ettik. Süper Lig’de eleman çok bir alt lige düştük, fazlalık var bütçe yeterli değil yeterli olsa bile israftır. 40 işçinin fazla olduğuna karar verdik yeni işçi de almayacağız. Önce biz akan delikleri kapatacağız yola öyle devam edeceğiz. Toplamda 130 personel var” dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tasarım ve Kodlama Janti Ajans tarafından yapılmıştır. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz içerik kopyalanamaz.