Süper Lig Yolu

Erdener Karataş Yazdı;” Kupa Beyi Geri Dönüyor!”

Erdener Karataş Yazdı;” Kupa Beyi Geri Dönüyor!”
7 Okunma
15 Ekim 2017 - 22:06

Bu hafta, ‘Süper Lig Yolu’ ekibi olarak Ankaragücü ile Boluspor arasında oynanan mücadeleye konuk olduk.

Bilirsiniz, Ankara’nın tribünleri güçlü olur. Bir gün öncesinde yaptığımız kısa toplantı da, maça gideceğimiz arkadaşlarımızla erken buluşmayı kararlaştırdık. Ligin en iyi tribünlerinden birisine sahip olan Ankaragücü’nün o taraftarlarını uzun zamandır yerinde takip edemiyorduk. Dediğimiz gibi sabah erken saatlerde Ankara’yı bilenler için söylüyorum, 19 Mayıs’ın Gençlik Parkı tarafında yerimizi aldık. Maçın başlamasına yaklaşık 3 saat vardı ve maçın öğlen 13’de oynanacak olmasından dolayı henüz kimsenin afyonu patlamamıştı. Yine Ankara’yı bilenler bilir, 19 Mayıs’ın yan tarafında yan yana bulunan iki sahada amatör takımlar sabah mesaisine başlar ve güneş batana kadar 90 dakikaların biri biter diğeri başlar… Hazır oradayken amatör takımlara da göz atmak istedik. İki saha ve iki maç… oldukça ilgi çekici! Bir maçı takip ederken, gözüm diğerine takıldı. Saha içerisinde ortalamaya göre yarı boy daha kısa, buna artı olarak göbeğiyle iki kişi sayılabilecek, saçlar uzun fakat ortası dökük bir futbolcu. Uyku sersemi olmamızın tedirginliği ile diğer sahaya yanaştık. Meğerse maçı takip eden herkes orta sahadaki ‘amca’yı takip ediyormuş. Tabi ki kahkahalar havada uçuşuyor. Ve sonradan öğrendik ki o ‘amca’ kulübün başkanıymış. Neden oynadığını çözemedik ama saha içerisinde top benim sadece ben oynarım ve istediğim gibi oynarım edalarındaki hareketleri görülmeye değerdi. Duran top harici topa da vuramıyordu açıkçası…

Neyse, Ankaragücü – Boluspor maçına dönecek olursak. Dışarıda geçirdiğimiz güzel vaktin ardından stada geçtik. Tribünde yerimizi aldığımızda henüz tribünler dolmuş sayılmazdı. Yavaş yavaş dolan tribünler el yapımı pankartlarıyla oldukları yerlere renk vermeye başladı. Maç başlayana kadar dikkatimi çeken en anlamlı şey ise bütün taraftarların maç öncesi bir saniye bile bağırmamış olmasıydı. Adamlar bütün konsantrasyonu 90 dakikaya saklamıştı. Nitekim öyle de oldu.

Maç başladı ve müthiş bir destek… Başkent ekibi ilk dakikalara biraz tutuk başlasa da ilk 15 dakika geçtikten sonra dengeyi kurmaya hatta 25. Dakika sonrasında daha tehlikeli ataklarla Boluspor kalesini sıkıntılara sokmaya başladı. Bir kaç tehlikeli pozisyonda golü bulamayan Ankaragücü, tam ilk yarı bitti derken Umut Nayir’in ayağından gelen golle soyunma odasına 1-0 önde gitmeyi başardı.

İlk yarıda gelen golün etkisiyle bir kat daha desteği arttıran tribünlerin verdiği güçle top hakimiyetini kendisinde tutan Ankaragücü son dakikalara kadar 2. Golü kovalasa da aradığı golü 87. Dakika da yine Umut Nayir’den bulabildi.

Teknik anlamda kendisini daha geliştireceğini düşündüğüm Ankaragücü’nün bugünkü alınan galibiyetle ligin en güçlü adaylarından olduğu bir kez daha gözler önüne serildi.

Öyle sanıyorum ki, kupa beyi geri dönüyor…

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tasarım ve Kodlama Janti Ajans tarafından yapılmıştır. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz içerik kopyalanamaz.