Süper Lig Yolu

Elazığ Atatürk Stadyumunda Yıkım Başlıyor

Elazığ Atatürk Stadyumunda Yıkım Başlıyor
1 Okunma
04 Ekim 2017 - 7:37

Yıkıldı-yıkılacak, yapıldı-yapılacak derken üzerinden yaklaşık 7 yıl geçen ‘Elazığ’a Yeni Stadyum’ konusunda nihayet adım atılıyor.

Cumhurbaşkanı, Başbakan, Spor Bakanı, Milletvekili makamlarınca defalarca söz verilip ötelenen yeni stadyum için yıkıma başlanacağını ise Metin Bulut açıkladı.

75 günlük bir süre içerisinde yıkımın gerçekleşeceğini söyleyen Bulut; 16 Nisan Referandumu öncesi ilk kazma vurulan Elazığ Yeni Stadyumu konusunda açıklamalarda bulundu.

Kuzey Kale Arkası Tribünü’nden yıkıma başlayacaklarını ve 75 gün içinde yıkımın tamamlanacağını ifade eden Bulut yıkım işlerinin tamamlanmasının ardından aşama aşama stadyumun inşa edileceğini belirtti.

Milletvekili Metin Bulut’un açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Allah nasip ederse stadyumun yıkım işlemini gerçekleştireceğiz. Yıkım sürecini hızlandırmak için Elazığ Valiliği köylere hizmet götürme birliği tarafından yapıldı. Bu vesileyle sayın valimize çok teşekkür ediyorum. Sistemi hızlandırmak ve engelleri ortadan kaldırmak için böyle bir yöntem belirlendi.

Yıkım işlemi ile ilgili herhangi bir ücret ödenmeyecek çıkan malzeme karşılığında yıkımı yapılacak. Malumunuz Cuma günü sözleşmesi imzalanmıştı bugün yer tespiti yapıldı o bölgede yer alan depolar, soyunma odaları ve malzemelerin yer aldığı tüm odalar boşaltıldı.

Bu arada passolige ait kablo sistemlerinin nakli yapıldı deplase edildi. Artık kuzey kale arkası yıkıma hazır hale geldi. 75 günlük bir süre içerisinde bu yıkım gerçekleşecek. Bir ay gibi bir süre içinde de bitirilmesi planlanıyor.

Kuzey kale arkasının yıkımının ardından sırasıyla protokol ve kapalı ardından maraton ve güney kale arkasının yıkımları yapılacak. Yıkım işlemleri gerçekleştirildikten sonra aşama aşama yıkılanın yerine yenisinin yapılması suretiyle yeni stadyumumuz dört bir tarafı kapalı bir şekilde protokol ve maraton tribünleri özel localı olacak şekilde yeniden inşa edilecek.”

Kaynak: El-aziz Gazetesi

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tasarım ve Kodlama Janti Ajans tarafından yapılmıştır. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz içerik kopyalanamaz.