Süper Lig Yolu

Anıl Taşdemir: “Utancımızdan dışarı çıkamıyorduk”

Anıl Taşdemir: “Utancımızdan dışarı çıkamıyorduk”
1 Okunma
13 Eylül 2017 - 15:40

TFF 1. Lig ekiplerinden Denizlispor’da deneyimli oyuncu Anıl Taşdemir, Radyospor’da yayınlanan Anadolu Ateşi programında Salim Manav’a konuştu.

Deneyimli oyuncu yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

‘Denizlispor’a döndüğüm için çok mutluyum’

“Tekrardan Denizlispor’a geldiğim için mutluyum. Burada geçen sene güzel dostluklarım oldu. Takımda herkesin çok güzel ilişkileri var. Manisa’da başkanla iyi bir ilişkimiz vardı ancak transfer konusunda bazı sıkıntıları vardı. Ben de Denizli’den teklif gelince ve hocamız da beni isteyince talebimi ilettim ve tekrar Denizli’ye döndüm. Önemli olan iyi ilişkiler kurabilmek, bizim de bir sıkıntımız olmadı”

Şanlıurfaspor’a transferi neden olmadı?

“Şanlıurfa’nın Sayın Başkanı Emin Yetim akrabam oluyor, aramızda başkanlığın dışında abi-kardeş sohbeti var. Ayrıca geçen sezon çalıştığım Ali Tandoğan Hocam ve Feridun Hocam’da gitmişlerdi. Ben onları çok seviyorum ve Şanlıurfaspor’un yeri bende farklı ancak 2.Lig B’de oynamak istemediğimi söyledim. Hiçbir şekilde anlaşmamız olmadı. Bunun dışında da gelen teklifler vardı ancak 28 yaşındayım ve kendimi futbola yeni başlamış gibi hissediyorum, bazı hedeflerim var. Yusuf Şimşek Hoca’mın beni istemesi de Denizli’de olmamda çok etkili oldu”

‘Kilo aldığı söyleyen insanlar, a kendilerini başka bir takıma önermemi isteyen insanlar’

“Yıllardır kilo aldığımı söylüyorlar ama, bunu diyen insanların hepsi beni takımlarında görmek isteyen ya da kendilerini başka bir takıma önermemi isteyen insanlardır. Futbol piyasası maalesef ki böyle bir piyasa. Bu sene kendimi her şeyden soyutlayıp futbola odaklanmak istiyorum. Genç yaşta top oynamaya başladım ve bundaki en büyük etmenlerden biri de Aykut Kocaman’dır. Pek çok gence şans verdiği gibi bana da henüz 16 yaşımdayken güvendi ve formayı verdi. 17 yaşımdaysa Süper Lig’de oynamıştım. Bu sene çok çalıştım, eksiklerim var ancak kendimi iyi görüyorum”

‘Yabancı kuralı Türk Futbolu’nun ana gündem maddesi değil’

“Yabancı kuralı Türk Futbolu’nun ana gündem maddesi değil ancak önemli bir konu. Bizler Türküz, bu konuda milliyetçi olunması gerekiyor. Bizler buraya gelen yabancı oyuncuları havaalanlarında karşılıyoruz ancak biz Avrupa’ya gittiğimizde bize böyle davranmayacaklar. Eskiden TFF 1.Lig’de 3 yabancı oynarken şimdi 5 yabancı oynuyor, millet 10 tane yabancı oyuncu alıyor, bu sefer altyapıdan oyuncu çıkmıyor. Bizim ülkemizde yabancı hayranlığı bitmiyor ve bu transferlerden menajerler kendilerini zengin ediyor”

‘Adana Demirspor’da oynarken Adanaspor şampiyon oldu diye utancımızdan dışarı çıkamıyorduk’

“Finansal Fair-Play kurallarının cefasını futbolcular çekmemeli. İnsanlar iki tane topa vurup para kazandığımızı düşünüyorlar. Futbolculuk böyle bir şey değil, stresli ve zor. Sürekli seneye nerede olacağım, bu sene ne yapacağım diye düşünüyorsun. Ailemiz, taraftarlar pek çok sorumluluk var. Biz Adana Demir’de oynarken Adanaspor şampiyon oldu diye utancımızdan dışarı çıkamıyorduk. Şimdi pek çok takım var, mesela Gaziantepspor’da transferin açılmasını bekleyen arkadaşlarımız var. TFF 1.Lig’de 4-5 takımın transfer yasağı var, nasıl top oynayacağız?”

Ajansspor

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tasarım ve Kodlama Janti Ajans tarafından yapılmıştır. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz içerik kopyalanamaz.